Bilgisayarınızı zararlı  yazılımlardan korumak için Microsoft’un işletim sisteminizle birlikte sunduğu Windows Defender’ı kullanabileceğiniz gibi alternatif çözümlere de yönelebilirsiniz. Piyasada ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde, ücretli ve ücretsiz birçok yazılım bulunuyor.

Bu videomuzda ücretsiz bir güvenlik yazılımıyla bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı nasıl tarayıp, temizleyebileceğinizi gösteriyoruz.

"Zararlı yazılımlara karşı alternatif korunma seçenekleri" ile ilgili kullanıcı mesajları

 1. Hakan Yılmaz

  Güzel bir çalışmaydı. Yalnız daha fazla güvenlik yazılımlarından örnekler verilip anlatılsaydı fena olmazdı… Ad-Aware dışında, mesela ücretsiz-free olan Türkçe dil desteği bulunan ve devamlı güncellenebilen başka hangi yazılımları önerebilirsiniz? örneğin “Spyware Terminator” http://www.spywareterminator.com ve “MalwareBytes” http://www.malwarebytes.org/ isimli yazılımlar aklıma geliyordu ne dersiniz merak ediyorum. Bunları sadece Win.7 için değil WinXP ve Vista’yıda düşünerek soruyorum… Son bir not: belki bu videoyu koyalı çok uzun zaman oldu belkide burada hiç cevap bile alamayabilirim unutulmuş olabilir vs ama neyse yinede sormak istedim ve bu sayfaya arada sırada cevap gelmiş mi diye bakıcam şimdiden bilginiz için teşekkürler…

  • PC Labs

   Avast ve avg gibi yazılımları da deneyebileceğimizi yazıda belirtmeye çalıştık. Videodaki amacımız kurduğumuz bir spyware yazılımıyla nasıl tarama işlemi yapabileceğimizdi.
   Verdiğiniz örnekler güzel örnekler. Ayrıca SWdoctor, spy sweeper gibi başarılı yazılımların deneme sürümleri kullanılabilir.
   Biraz profösyonel kullanıcılar ise combofix ve hijackthis gibi tamamen ücretsiz yazılımları kullanabilirler.
   Eğer sizler de favori güvenlik araçlarınızı buraya yazabilirseniz. Videoyu izleyen arkadaşlara videodan çok daha iyi rehberlik edebilirsiniz bu konuda. Kullanıcı yorumu her zaman çok değerlidir :) .

   not: Cevap geç kalmamıştır umarım :) .

 2. Gencessor

  spybot,ccleaner,regdoctor,pc tools spyware doctor da ad-aware’in yanında tavsiye edebileceğim programlardır.

 3. musketeer

  comodo internet security deneyin memnun kalacaksınız.

Mesaj gönder »